![](http://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2024/04/24/88786/439840594_942634747866208_4710447878893538980_n-512x362.jpg)
Ο ΑΟΚ επικράτησε στο πλαίσιο της 33ης και προτελευταίας αγωνιστικής του Άρη Αβάτου με 0-1, με το γκολ που σημείωσε ο Στοϊνοβιτς στην αρχή του 2ου ημιχρόνου.
Αυτή ήταν η 20η σερί νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου. Ο ΑΟΚ ήταν ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ειδικά στο 1ο ημίχρονο, όπου έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τον Σαμπανίδη και τον Λαγό. Στην αρχή του 2ου μέρους ο Στοϊνοβιτς όμως κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα και να κάνει το 0-1