![](http://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2024/01/18/86387/417418317_785429303626906_514174854969597333_n-645x362.jpg)
Μετά την τελευταία εκπαίδευση εθελοντών στην ΚΑΡΠΑ (Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση" και χρήση ΑΕΑ (Αυτόματου εξωτερικού απινιδωτή) στις εγκαταστάσεις του Συλλόγου "Μαχητές Ελευθερούπολης" ο συνολικός αριθμός εκπαιδευμένων πολιτών ανέρχεται στους 320. Ο Δήμος Παγγαίου, σε συνεργασία με το ΕΚΑΒ, έχει καταφέρει να ευαισθητοποιήσει πλήθος πολιτών και φορέων της περιοχής μας, να αποκτήσουν γνώσεις που μπορεί να αποδειχθούν σωτήριες
![](http://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2024/01/18/86387/417417645_785429310293572_368948255619533233_n-645x362.jpg)