![](http://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2022/11/24/71621/Geniko_nosokomeio_Kabalas-645x362.jpg)
Δεδομένου ότι ο Οκτώβριος είναι ο μήνας ευαισθητοποίησης για τον Καρκίνο του Μαστού, το Γραφείο Εκπαίδευσης της Νοσηλευτικής Υπηρεσίας διοργανώνει την Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2023 στις 11:30 π.μ. ταυτόχρονη (με τις Υγειονομικές Περιφέρειες) δράση ενημέρωσης στο αμφιθέατρο του Γενικού Νοσοκομείου Καβάλας.
Ομιλητής θα είναι ο κ. Γιαντζακλίδης Σάββας, Επιμελητής Β’ Χειρουργός, Χειρουργικής Κλινικής του Γ.Ν. Καβάλας. Η ενημερωτική δράση απευθύνεται σε εργαζόμενες γυναίκες του Νοσοκομείου, αλλά παραμένει ανοιχτή και στο κοινό που θα βρίσκεται την Τρίτη, στον χώρο του Νοσοκομείου. Θα ακολουθήσει συζήτηση.