![](http://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2023/04/05/77647/σκυλιά-645x362.jpg)
Το Φιλοζωικό Σωματείο Αίσωπος Καβάλας αναφέρει σε ανακοίνωση του πως σύμφωνα με το έγγραφο του δήμου Καβάλας από την υπηρεσία της Διεύθυνση Ποιότητας Ζωής του Τμήματος Περιβάλλοντος, πέραν του υπηρεσιακού ωραρίου καθημερινά, για απογευματινές, νυχτερινές ώρες και αργίες καθ'όλο τον χρόνο οι πολίτες καλούνται να ενημερώνουν την Αστυνομική διεύθυνση Καβάλας ή το δίκτυο Φιλόζωων ώστε αυτοί έπειτα να ενημερώνουν σε άγνωστα προς το υπόλοιπο κοινό της πόλης τηλέφωνα για αντιμετώπιση εκτάκτων περιστατικών διαχείρισης αδέσποτων ζώων.
Το τηλέφωνο της αρμόδιας υπηρεσίας που μπορεί να απευθύνεται το κοινό εντός του ωραρίου τους είναι: το 2513500385.
Φιλοζωικό Σωματείο Αίσωπος Καβάλας