![](http://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2023/01/30/74736/328299673_698352302031925_7294484363152622539_n-645x362.jpg)
"Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η παρουσίαση του προγράμματος μας EuCuDe - "Ευρωπαϊκή Γαστρονομική Απόλαυση" - Συνολικού προϋπολογισμού 3,1 εκ. ευρώ για την προβολή προϊόντων ΠΟΠ και ΠΓΕ ελιάς, λαδιού και κρασιών της περιοχής μας." αναφέρει ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου Καβάλας Μάρκος Δέμπας, ο οποίος μετέβη στις Βρυξέλλες, για την υπογραφή του σημαντικού προγράμματος προβολής προϊόντων αγροδιατροφης της Καβάλας και Θάσου.