![](http://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2023/09/18/83220/μετιοσ-2-645x362.jpg)
Mαζί με υποψηφίους Περιφερειακούς Συμβούλους της Νέας Περιφερειακής Αναγέννησης, ο Περιφερειάρχης ΑΜΘ και εκ νέου υποψήφιος Χρήστος Μέτιος, πραγματοποίησε επισκέψεις σε οικισμούς των Δήμων Παρανεστίου και Δοξάτου στην Περιφερειακή Ενότητα Δράμας όπου και είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με κατοίκους της περιοχής.
![](https://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2023/09/18/83220/μετιος-1-645x362.jpg)
Στη συνέχεια πραγματοποίησε επίσκεψη στην αγορά της Προσοτσάνης, όπου και έκει ακούσε απο τους ίδιους τους πολίτες τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν.
![](https://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2023/09/18/83220/μετιοσ3-645x362.jpg)