![](http://www.neapolisnews.gr/wp-content/uploads/2024/02/22/87172/ekab-2-645x362.jpg)
Η μετακίνηση πληρωμάτων ασθενοφόρων στην παραλία Οφρυνίου του Δήμου Παγγαίου, ειδικά για το καλοκαίρι, ήταν ένα πάγιο αίτημα της Διοίκησης του Δήμου και τελικά φέτος απέδωσε καρπούς η προσπάθεια.
Η εν λόγω απόφαση σαφέστατα βελτιώνει την κάλυψη των αναγκών της συγκεκριμένης περιοχής, από την ενός μηνός κάλυψη της προ αναφερομένης περιοχής με ένα μοτοσικλετιστή διασώστη. Στην προσπάθειά μας αυτή συνοδοιπόρος ήταν ο Χαρίλαος Λώτης, Διευθυντής του ΕΚΑΒ Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και τον οποίο συγχαίρουμε και ευχαριστούμε για την προσπάθειά του», αναφέρει ο Δήμος Παγγαίου στην ανακοίνωσή του.